Balustrada z nierdzewki – cena, wykonanie, rodzaje

  • 3 lata temu
  • 1379 Odsłon
  • thumbs up 0 thumbs down 0
balkon

Balustrady ze stali nierdzewnej kuszą swoim eleganckim designem i ponadczasową klasyką. Tym jednak, co szczególnie wyróżnia barierki z nierdzewki spośród innych rodzajów balustrad wewnętrznych, jest ich wytrzymałość i odporność na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Jeżeli poszukujesz wysokiej jakości stalowego produktu, który zadowoli Twoje gusta, to stalowe balustrady będą doskonałym wyborem! 

Balustrada z nierdzewki – stalowa jakość

Cechą, która wyróżnia balustrady ze stali nierdzewnej od tych, które zostały wykonane z innych materiałów, jest ich wytrzymałość i naturalne właściwości ochronne. Balustrady tego typu są bardzo trwałe, odporne na zarysowania i antykorozyjne, co stawia je wyraźnie przed barierkami z drewna lub stali zwykłej. To sprawia, że balustrady z nierdzewki są polecane do montażu na zewnątrz, jako barierki balkonowe i tarasowe, a także w pomieszczeniach przemysłowych, w których często panują trudne warunki. Wysoka jakość stali nierdzewnej, z której wykonuje się balustrady, i dodatkowe zabiegi pielęgnacyjne wzmacniające jej powierzchnię, np. szlifowanie i polerowanie stali, sprawiają, że barierki tego typu, choć droższe od innych rodzajów balustrad, są najbardziej opłacalną inwestycją. Wybierając stalowe balustrady zewnętrzne, warto zatem zainwestować w jakość, która da nam gwarancję, że nasz stalowy produkt przetrwa w nienaruszonym kształcie przez długie lata. 

Balustrady stalowe – jaki rodzaj?

Stal nierdzewna świetnie wygląda w połączeniu z innymi materiałami, dlatego decydując się na wybór balustrady z nierdzewki, mamy pewność, że dopasujemy ją do każdego rodzaju wnętrza. Co ważne, balustrady wykonane ze stali nierdzewiejącej tak samo dobrze wyglądają jako zabezpieczenie stalowych schodów wewnętrznych, jak i balkonów i tarasów, dlatego podczas budowy domu możemy z powodzeniem zdecydować się na systemowe rozwiązanie, wybierając barierki ze stali do wyposażenia całego domu. Inwestorzy decydujący się na wybór balustrad ze stali nierdzewiejącej bardzo chętnie wykorzystują ich zalety, łącząc stalowe barierki z innymi materiałami. Najpopularniejszą obecnie opcją jest montowanie balustrad wewnętrznych przy stalowych schodach z dodatkowym szklanym wypełnieniem. Podobne rozwiązanie wykorzystywane jest na zewnątrz budynków. W przypadku balkonów i tarasów szklana balustrada jest podtrzymywana przez stalowe barierki i słupki nośne. Często jednak inwestorzy wybierają opcję z całoszklaną balustradą balkonową. Wówczas szklana tafla opiera się na stalowych wspornikach ukrytych w podłodze balkonu lub tarasu, a jej szczyt wieńczy barierka ze stali nierdzewnej

Stalowe balustrady i barierki – jak o nie dbać?

Tym, co dodatkowo wyróżnia balustrady wykonane ze stali nierdzewnej spośród innych rodzajów barierek, jest łatwość utrzymania ich w czystości. Balustrady ze stali nierdzewiejącej, dzięki powłoce pasywnej, są też odporne na korozję i wszelkiego rodzaju zarysowania, co jest szczególnie istotne w przypadku barierek balkonowych i tarasowych. Wszystkie te cechy sprawiają, że stalowe balustrady nie tylko dobrze wyglądają, ale i posłużą nam przez długie lata, zachowując swój dobry wygląd. W przypadku balustrad wykonanych ze stali do ich czyszczenia w zupełności wystarczy ściereczka i delikatny detergent. Pamiętajmy, że do pielęgnacji stali nierdzewnej nie powinniśmy używać środków, które zawierają kwasy, ponieważ moglibyśmy w ten sposób naruszyć ochronną warstwę balustrady. Istotne jest też, żeby do czyszczenia barierek z nierdzewki nie używać narzędzi, które są wykonane z żelaza lub były wcześniej używane do obróbki mechanicznej stali zwykłej. 

Ile kosztuje balustrada ze stali nierdzewnej?

Ostateczny koszt zakupu i montażu balustrady ze stali nierdzewnej zawsze jest uzależniony od rodzaju barierki, jej wypełnienia i ilości zużytego materiału, ale szacuje się, że za metr bieżący balustrady wykonanej ze stali nierdzewnej zapłacimy około 500 zł. Decydując się na ten rodzaj balustrady, pamiętajmy jednak, że jest to właściwie jednorazowy wydatek, ponieważ balustrady z nierdzewki, w przeciwieństwie do np. drewnianych balustrad, nie wymagają od nas dodatkowych zabiegów i przez długie lata zachowują swoje właściwości i dobry stan. 

Źródło: Kobamet

Kategorie:
Dom i ogród

Komentowanie wyłączone.