Domek mobilny – w czym jest lepszy od domku murowanego i drewnianego?

  • 3 lata temu
  • 629 Odsłon
  • thumbs up 0 thumbs down 0
domek holenderski scaled

Holenderskie domki na kółkach coraz częściej stają się alternatywą dla tradycyjnych drewnianych i murowanych konstrukcji letniskowych. Zapewniają nowe, niespotykane dotąd możliwości, obok których trudno przejść obojętnie. Czy oznacza to więc, że to właśnie takie budowle okażą się najlepszym wyborem?

Domki holenderskie całoroczne – mobilność przede wszystkim

Na początku warto skupić się na najważniejszej zalecie omawianych konstrukcji, a mianowicie na tym, że są one wyposażone w… koła! Tak, to nie żart. Nowe domki mobilne w każdej chwili możemy przenieść z miejsca na miejsca. Raz posłużą więc w ogrodzie, a następnie spełnią funkcje domków przy jeziorze lub innym akwenie.

Takie rozwiązanie okaże się doskonałym wyborem dla właścicieli dużych działek, a także osób, które mogą sobie pozwolić na stawianie domków w różnych miejscach. Co ważne, ich przenoszenie wcale nie jest trudne! Wszystko za sprawą specjalnie dostosowanej konstrukcji, która ułatwia całą operację.

Należy przy tym pamiętać, że mobilne domki nie są tym samym, co przyczepi kempingowe. Nie można uznać ich za pojazdy, dlatego nie powinny poruszać się po jezdni.

Domki mobilne – szybkie wykonanie i uproszczone formalności

W przypadku stawiania konstrukcji murowanych, a czasem także drewnianych, musimy liczyć się z koniecznością załatwienia wielu formalności. Mowa tu na przykład o wymogu przygotowania specjalnego projektu budowlanego, jak również o potrzebie uzyskania pozwolenia na budowę.

Jak to się ma do domków mobilnych? Ich montaż okaże się znacznie mniej kłopotliwy. Jedyne, co musimy zrobić, to wysłanie odpowiedniego zgłoszenia do Starosty Powiatowego. Ten ma 30 dni na zgłoszenie ewentualnego sprzeciwu. Jeśli tego nie zrobi, nic nie stoi nam na przeszkodzie przed postawieniem mobilnego domku. To jednak nie wszystko. Jak bowiem wskazują przepisy, wcale nie musimy być właścicielami terenu, na którym ma się on znaleźć.

Wystarczająca okaże się umowa dzierżawy. Dlaczego tylko tyle? Ponieważ domki mobilne, w przeciwieństwie do budowli murowanych i drewnianych, nie są na stałe związane z gruntem. Zawsze można je przecież przenieść.

Kolejna przewaga dotyczy samego procesu budowy. Konstrukcje holenderskie powstają bardzo szybko, są atrakcyjne również pod względem cenowym, co dla wielu jest kwestią decydującą.

Nowoczesne projekty domków mobilnych

Możliwość przenoszenia domków, a także uproszczone procedury montażu z pewnością działają zachęcająco. Warto jednak zastanowić się nad tym, czy producent domków mobilnych jest w stanie spełnić nasze wymagania związane z komfortem odpoczynku. Jak bowiem wiadomo, letniskowe domki murowane i drewniane możemy pod tym względem dostosowywać na wiele różnych sposobów.

Oferta rynkowa domków mobilnych jest jednak bardzo szeroka. Z łatwością możemy zamówić konkretny projekt lub zdecydować się na realizację indywidualną, spersonalizowaną pod każdym możliwym względem. Czym wyróżniają się takie konstrukcje?

  • Wysokiej jakości ociepleniem i izolacją – domki są całoroczne, czego nie można powiedzieć o niektórych budynkach letniskowych (zwłaszcza tych drewnianych). Dzięki temu, możemy z nich korzystać bez względu na panujące warunki pogodowe.
  • Bogatym wyposażeniem – wystarczy rzucić okiem na najpopularniejsze projekty proponowane obecnie przez producentów. Takie domki składają się nie tylko z salonu  i aneksu kuchennego, ale również z kilku sypialni, w pełni wyposażonej łazienki z kabiną prysznicową oraz wieloma nowoczesnymi sprzętami.
  • Zastosowaniem materiałów wysokiej jakości – mowa tu zarówno o samej konstrukcji (drewniany szkielet zostaje zabezpieczony stalowymi ramami), jak i o wnętrzach, w których znaleźć możemy wykładziny PCV, pięciokomorowe i dwuszybowe okna czy też instalacje RTV.

Czy nowe domki mobilne to dobre alternatywy dla budowli drewnianych i mobilnych? Jak najbardziej! Gwarantują szereg korzyści, związanych z procesem ich powstawania, jak również ze stosowanymi materiałami oraz technologiami. Wszystko to sprawia, że naprawdę warto się nimi zainteresować.

Źródło: EcoMobileHome – mobilne domki holenderskie całoroczne

 

Komentowanie wyłączone.