Jak przetransportować ładunek drobnicowy z Chin do Polski?

  • 3 lata temu
  • 548 Odsłon
  • thumbs up 0 thumbs down 0
spedycja kolejowa 800x478 1

Jeśli planujemy przetransportować towar z Chin do Polski, warto wiedzieć, że istnieje kilka atrakcyjnych form przewozu, które pozwalają dostosować usługę do indywidualnych potrzeb klienta. Dzisiejsze możliwości firm spedycyjnych pozwalają na transport dowolnego rodzaju ładunku – bez ograniczeń ilościowych. Na tej płaszczyźnie wyróżnia się towary całoładunkowe oraz drobnicowe. Organizowanie przewozu z Chin do Polski wymaga niezbędnej wiedzy i doświadczenia. Jak zatem przetransportować ładunek pomiędzy tymi krajami?

Transport z Chin do Polski – co wybrać?

Decydując się na transport towarów z Chin do Polski należy uwzględnić kilka istotnych czynników. Ważna jest przede wszystkim masa towaru oraz jego ilość. Do najczęściej wybieranych form transportu zalicza się jednak transport morski, lotniczy oraz kolejowy

W przypadku transportu morskiego, jego największą zaletą jest dowolność związana z przewożonym towarem. Niski koszt usługi rekompensuje dłuższy czas oczekiwania na ładunek. Alternatywnym rozwiązaniem jest transport lotniczy, który sprawdza się podczas zleceń związanych z drobnicą. Do jego zalet zalicza się szybki termin realizacji usługi – utrudnieniami są natomiast ograniczenia związane z rodzajem ładunku oraz jego wagą. Kompromisem łączącym zalety wymienionych środków transportu zostaje transport kolejowy

Za sprawą intermodalnych pociągów ekspresowych z Chin do Polski przewozić można dowolny rodzaj ładunku, w stosunkowo krótkim czasie. Dzięki otwarciu Nowego Szlaku Jedwabnego transport szynowy stał się niezwykle popularnym rozwiązaniem, które gwarantuje komfort i bezpieczeństwo.

Ekspresowe pociągi z Chin – rozwiązanie dla każdego

Do zalet związanych z transportem kolejowym zaliczyć można dowolność związaną z konfiguracją usługi. Na życzenie klienta firmy spedycyjne oferują transport towaru z uwzględnieniem odbioru i dostawy ładunku w trybie door to door. W ten sposób ładunek zostaje odebrany bezpośrednio od producenta, następnie składowany i przygotowywany do dalszej podróży. Doświadczenie firmy spedycyjnej pozwala zaplanować zlecenie z uwzględnieniem każdego szczegółu. W ten sposób towar spoczywa w rękach profesjonalistów. 

Transport door to door to także oszczędność czasu i pieniędzy. Towar transportowany koleją może zostać dostarczony do wybranego miejsca w Polsce oraz Europie. Jest to rozwiązanie polecane w szczególności dla właścicieli firm, którzy poszukują zaopatrzenia do kilku punktów sprzedażowych. 

Wśród kolejnych korzyści płynących z transportu kolejowego wytypować można wspomnianą wcześniej dowolność przewożonego towaru. Nowoczesne wagony potrafią zapewnić niezbędne dla przewozu każdego ładunku warunki. Dzięki temu zyskuje się pewność, że towar został zabezpieczony zgodnie z wytycznymi. Zaletą transportu kolejowego z Chin do Polski jest regularność dostaw. Dzięki cyklicznym połączeniom kolejowym, czas na realizację usługi wynosi od 2 do 3 tygodni. W ten sposób zapewnia się ciągłość i bieżące uzupełnianie stanów magazynowych. Chcąc zagwarantować maksymalny komfort i swobodę związaną z planowaniem transportu, usługi spedycyjne cechują się niezwykłą elastycznością. Dzięki nowoczesnym systemom monitorującym usługodawca zostaje na bieżąco informowany o statusie transportu – w tym o jego lokalizacji. Jest to rozwiązanie, które pozwoli dokładnie oszacować przewidywany termin dostaw. 

Nacisk na jakość oraz nieustanny rozwój branży transportowej sprawia, że transport kolejowy cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Atrakcyjny koszt usługi oraz jej kompleksowość pozwalają nawiązywać nowe relacje biznesowe z azjatyckimi partnerami. Czy kolej zatem sprawdzi się w transporcie ładunków drobnicowych z Chin? Uwzględniając charakterystykę tej dziedziny transportu, jest to najkorzystniejsze rozwiązanie, które pozwala połączyć niski koszt przewozu wraz ze stosunkowo krótkim okresem oczekiwania na transport. Jest to korzystne rozwiązanie, które zapewnia kompleksowy transport od producenta do właściciela zakupionego towaru.

Źródło: Symlog Warszawa – spedycja międzynarodowa

Kategorie:
Biznes · Technologia

Komentowanie wyłączone.