Optymalne warunki w pomieszczeniach mieszkalnych, biurowych i komercyjnych konieczne są do prawidłowego i wydajnego odpoczynku oraz pracy. Dotyczy to zarówno pory letniej, jak i okresów przejściowych czy zimy.
Klimatyzacja – komfortowa temperatura przez cały rok
Współczesne systemy klimatyzacji zapewniają zarówno chłodzenie, jak i ogrzewanie pomieszczeń. Szeroka rozpiętość temperatur sprawia, że urządzenia sprawdzają się zarówno podczas letnich upałów, jak i w czasie okresów przejściowych. Klimatyzatory Toshiba zapewniają efektywną pracę w zakresie chłodzenia do temperatury zewnętrznej wynoszącej +46 st. Celsjusza, a w przypadku włączonego trybu ogrzewania od -15 do +24 st. Celsjusza. To powoduje, że są w stanie zapewnić komfortowe warunki termiczne w zasadzie o każdej porze roku.
Zaletą wykorzystywania klimatyzacji do chłodzenia i ogrzewania pomieszczeń jest szybki czas uzyskania optymalnej temperatury we wnętrzach. Tryb turbo gwarantuje pracę urządzeń na maksymalnym obciążeniu, co pozwala w kilka minut, w zależności od potrzeb, schłodzić lub ogrzać pomieszczenie. Co ważne, każde urządzenie może posiadać inną zadaną temperaturę (pod warunkiem, że wszystkie będą pracować w tym samym trybie – tj. chłodzenia lub ogrzewania). To powoduje, że np. w pokoju dziecinnym można nastawić 24 st. Celsjusza, a w dziennym 20 st. Celsjusza – i w ten sposób każdy z użytkowników otrzyma optymalne dla siebie warunki termiczne.
Temperatura to nie wszystko – poznaj inne funkcje klimatyzacji
Zapewnienie komfortowych warunków termicznych to nie jedyna zaleta i funkcja klimatyzacji. Wszystkie jednostki wewnętrzne wyposażone są w filtry, których zadaniem jest oczyszczanie powietrza. Warto jednak zauważyć, że wyższe modele klimatyzatorów charakteryzują się skuteczniejszą filtracją. Niektóre z urządzeń wyposażone są dodatkowo w funkcję jonizacji.
W zakresie oczyszczania powietrza posłużymy się przykładem najnowszego produktu marki Toshiba – tj. klimatyzatorem HAORI. Urządzenie posiada wbudowane skuteczne filtry, które eliminują wirusy, bakterie, grzyby i alergeny takie jak pyłki, kurz i inne. Co więcej, wyłapują także cząsteczki smogu PM 2,5, dzięki czemu uwalniają od nich powietrze w ilości do 95%. Świeże i sprzyjające zdrowiu powietrze to zasługa także wymiennika MAGIC COIL oraz funkcji samoczyszczenia, która dodatkowo gwarantuje wydajną pracę całego systemu oczyszczania powietrza. Dodatkowym atutem jednostki ściennej jest jonizator plazmowy odpowiedzialny za wytwarzanie odpowiedniej dawki ozonu pozwalającej na neutralizację mikroorganizmów.
Ważną cechą systemu klimatyzacji jest także komfortowe sterowanie oraz niski poziom hałasu. HAORI zapewnia szerokie spektrum możliwości kierowania pracą urządzenia poprzez tradycyjny pilot (o unikalnym, nowoczesnym designie), za pomocą Wi-Fi i dedykowanych aplikacji na urządzenia zdalne (tablet, smartfon) lub za pomocą głosu przy zastosowaniu aplikacji amazon alexa lub Google Assistant. Cicha praca klimatyzatora HAORI oraz kierunkowy nawiew, który nie powoduje wrażenia przeciągu to dodatkowe cechy znajdujące uznanie użytkowników.
Czy klimatyzacja dużo kosztuje?
Współczesne urządzenia klimatyzacyjne charakteryzują się niskim poborem energii elektrycznej. W efekcie użytkowanie takich systemów zapewnia niewspółmierny komfort wobec wydatków, jakie trzeba ponieść na ich eksploatację. Toshiba proponuje klimatyzatory ścienne o klasie energetycznej do A+++ przy zachowaniu wysokiej wydajności chłodniczej i grzewczej. To powoduje, że koszty miesięczne ponoszone na prąd na urządzenie nie przekraczają 30 zł (zakładając ciągłą pracę jednostek, co w rzeczywistości nigdy nie ma miejsca).
Użytkowanie systemów klimatyzacji związane jest z koniecznością systematycznych przeglądów serwisowych. W zależności od tego, czy wykorzystujesz system tylko do chłodzenia czy także do ogrzewania powinieneś robić przegląd klimatyzacji raz lub dwa razy do roku. W efekcie otrzymujesz gwarancję, że urządzenia będą działać nie tylko sprawnie i wydajnie, ale także energooszczędnie. Cena za wykonanie przeglądu uzależniona jest od liczby urządzeń pracujących w systemie i ewentualnych napraw/wymiany zużytych części.