Systemy szybkiego mocowania na obrabiarki i centra technologiczne Beretta

  • 3 lata temu
  • 528 Odsłon
  • thumbs up 0 thumbs down 0
System szybkiego mocowania

Produkty marki Beretta to połączenie najlepszej jakości materiałów oraz wysokiej precyzji. Ponad 30-letnia działalność włoskiej firmy pozwala oferować sprawdzone rozwiązania dla przemysłu produkcyjnego. Nowoczesne systemy szybkiego mocowania na obrabiarki i centra technologiczne znajdują swoje praktyczne zastosowanie przy produkcji seryjnej i masowej. Dzięki kompleksowemu podejściu do tworzonych narzędzi oraz korzystaniu z nowoczesnych rozwiązań technologicznych produkty marki Beretta cieszą się sporym zainteresowaniem od wielu lat. Czym zatem są i jak działają systemy szybkiego mocowania na obrabiarki i centra technologiczne Beretta?

System szybkiego mocowania – Zero-Clamping

System szybkiego mocowania znajduje swoje zastosowanie przy produkcji średnio-seryjnej oraz masowej. Jego niezawodność oraz precyzja podąża w parze z bezawaryjnością i swobodą użytkowania. System składa się z dwóch części – platformy wyposażonej w sprężynujące elementy, która jest zintegrowana ze specjalistycznymi tłoczkami chwytowymi zero-clamping. Drugą część układu złożona jest z płyty adaptacyjnej wyposażonej w kółka. Obecność dedykowanych podpór regulujących pozwala dopasować urządzenie do wymiarów obrabianego detalu. Takie rozwiązanie umożliwia zachowanie najwyższej precyzji, która przekłada się na jakość obróbki. 

System Zero-Clamping to przede wszystkim oszczędność czasu oraz kosztów. Dzięki swojej budowie system jest w pełni odporny na towarzyszące uszkodzenia mechaniczne, jak również cechuje się wysoką wydajnością. Proste w montażu urządzenie zostaje instalowane na maszynie obrabiającej w otworach technologicznych płyty z punktem zero. Co ważne,  składający się ze wspomnianych dwóch płyt system mocujący sterowany jest pod ciśnieniem, dzięki czemu pozwala on obrabiać najbardziej wymagające detale. Płyta punkt zero oraz płyta adaptacyjna odpowiadają za stabilne mocowanie i trzymanie obrabianego detalu, eliminując ewentualne drgania i pochyły. 

Cieszące się ogromnym zainteresowaniem w branży produkcyjnej, systemy Beretta znajdują swoje praktyczne zastosowanie między innymi przy produkcji maszyn i narzędzi, elementów konstrukcyjnych, jak również w przemyśle hydraulicznym.

 

Systemy szybkiego mocowania do produkcji średnio-seryjnej i masowej marki Beretta

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, producent urządzeń Beretta opracował szereg dodatkowych rozwiązań technologicznych. Dzięki kompleksowemu podejściu do obróbki na centrach obróbczych produkty Beretta obejmują szereg akcesoryjnych maszyn i narzędzi. Przykładem takiego rozwiązania jest imadło Novina. Cechą narzędzia jest zdolność samo centrowania, a łączna suma mocowania oscyluje w granicach 20KN. Niewielkich rozmiarów imadło zapewnia najwyższy komfort pracy i obróbki – dzięki prostemu, mechanicznemu montażowi do punktu zerowego urządzenia jest natychmiast gotowe do pracy. 

W celu zapewnienia odpowiedniej wydajności oferta producenta obejmuje także bogaty asortyment platform Ready Now, które pozwalają na obróbkę najbardziej wymagających powierzchni. Platformy Ready Now zostały wyposażone w system sterowania hydraulicznego. Dzięki innowacyjnemu systemowi blokowania mechanicznego, urządzenia

zapewniają odpowiednią regulację i precyzję powtarzalności H6. W zależności od modelu platformy Ready Now gwarantują maksymalne obciążenie na poziomie od 15000 N do 90000 N. Dla zapewnienia maksymalnej wydajności produkcyjnej producent opracował także rozbudowane platformy Ready Now składające się z podstaw skrzyniowych, płyty konwersyjne od 4 Ready Now do 1 lub 2 Ready Now centralnych oraz profesjonalne skrzynie mocujące.

Dzięki zdobytemu przez lata doświadczeniu produkty marki Beretta sprawdzają się w każdych – nawet najbardziej wymagających warunkach produkcyjnych. Wysoka precyzja oraz niezawodność systemów szybkiego mocowania na obrabiarki i centra technologiczne pozwala użytkować je w dowolnych dziedzinach produkcyjnych.

źródło: stmech.eu – profesjonalne technologie i narzędzia

Kategorie:
Technologia

Komentowanie wyłączone.