Szafki RTV wiszące czy stojące – co wybrać?

  • 3 lata temu
  • 1206 Odsłon
  • thumbs up 0 thumbs down 0
stolkar szafka rtv indiana 02

Szafka RTV to nieodłączny element aranżacji każdego salonu lub pokoju wypoczynkowego. Meble RTV spełniają funkcję praktyczną i estetyczną organizującą przestrzeń do wypoczynku oraz rozrywkową. Wiele osób zastanawia się, jaką szafkę RTV wybrać – wiszącą, czy stojącą? W poniższym artykule odpowiadamy na to i inne pytania.

Dlaczego warto mieć szafkę RTV?

Odpowiedź jest bardzo prosta – szafka pod telewizor pozwala umieścić na niej wszystkie sprzęty domowego centrum rozrywki. Doskonale sprawdzi się jako półka na konsolę, głośniki i zestaw ulubionych płyt z muzyką lub filmami. Szafki RTV umożliwiają komfortowe oglądanie telewizji z poziomu kanapy.

Na rynku znajdziesz szereg produktów o zróżnicowanej estetyce – od tych nowoczesnych, po bardziej tradycyjne, a nawet klasyczne. Generalna różnica pomiędzy typami szafek RTV dotyczy ich funkcjonalności oraz sposobu montażu. Wśród bardzo popularnych mebli pod telewizor znajdziesz szafki RTV wiszące oraz szafki RTV stojące. W takim razie, którą wybrać?

Szafki RTV wiszące

Tego rodzaju meble nie posiadają nóżek, a ich montaż polega na przykręceniu ich do ściany. Ich ogromną zaletą jest możliwość optycznego powiększenia wnętrza oraz odciążenia aranżacji. Szafka pod telewizor, która unosi się nad podłogą, nadaje przestrzeni lekkości. Nie musisz uzależniać jej wysokości od wielkości telewizora – możesz wybrać poziom, na którym ją zamontujesz. Szafka wisząca RTV świetnie sprawdzi się zarówno w małym, jak i dużym salonie. 

Niepodważalnym atutem wiszących szafek na sprzęt RTV jest znaczne ułatwienie w utrzymaniu porządku i czystości. Meble RTV wiszące to praktyczne rozwiązanie sprawdzające się podczas sprzątania salonu lub pokoju. 

Szafki RTV stojące

Jej główną zaletą jest możliwość łatwego montażu szafki bez konieczności wiercenia w ścianie. Dzięki temu, w dogodnym momencie można przeprojektować aranżację swojego salonu. Na rynku znajdziesz wiele praktycznych wariantów stojących szafek RTV, które mogą być prostą bryłą dotykającą podłogi lub szafką pod telewizor na eleganckich nóżkach. Zwykle szafka stojąca RTV ma ustaloną wysokość, której nie da się dostosować do swoich indywidualnych potrzeb. Jeśli Twoja kanapa lub telewizor mają niestandardowe rozmiary, rozważ zakup wiszącej szafki RTV.

Zanim zdecydujesz się na konkretny zakup, zastanów się nad tym, na jakiej funkcjonalności szafki RTV najbardziej Ci zależy. Gdy już podejmiesz decyzję, skorzystaj z oferty sprawdzonego producenta mebli. Praktyczne i ładne meble RTV dopełnią aranżację Twojego salonu lub pokoju.

Źródło: Stolkar – producent szafek RTV

Kategorie:
Dom i ogród · Life Style

Komentowanie wyłączone.