Słupki drogowe odblaskowe – w jakich kolorach są dostępne?

  • 2 lata temu
  • 339 Odsłon
  • thumbs up 0 thumbs down 0
Slupki drogowe odblaskowe

Niemal wszystkie słupki odblaskowe są wyposażone w folię odblaskową. Zdecydowanie zwiększa to ich funkcjonalność i poprawia widoczność w każdych warunkach pogodowych, a także po zmroku. Jednak słupki drogowe to nie monotonne, jednokolorowe elementy wyposażenia dróg i poboczy – są dostępne w wielu kolorach. Jakie kolory słupków drogowych znajdziemy w ofercie producentów? Wyjaśniamy, jak kolorystyka słupków parkingowych wpływa na ich funkcjonalność.

Różne warianty słupków drogowych

Słupki drogowe są prawdopodobnie najbardziej różnorodną grupą produktów zapewniających bezpieczeństwo na drogach. Ich zastosowanie jest uzależnione od wyglądu, modelu oraz wariantu słupków drogowych. Tym samym mogą być używane zarówno na drogach jak i na poboczach, parkingach, ciągach pieszo-rowerowych, a także na prywatnych posesjach. Wszystkie słupki parkingowe, niezależnie od modelu, są jednak smukłe i dość wysokie, najczęściej w kształcie walca. Bywają też słupki ostrzegawcze mające kształt tabliczki. Są wytwarzane, w zależności od przeznaczenia i miejsca wykorzystywania, z plastiku, gumy lub metalu. Słupki drogowe odblaskowe są dostępne w wariancie elastycznym, składanym, z łańcuchem czy rozciąganą taśmą. Większość słupków drogowych jest na stałe mocowana do podłoża. Odbywa się to poprzez zabetonowanie ich podstawy lub przymocowanie do podłoża przy użyciu specjalnych śrub montażowych. Niektóre modele są wyposażone w specjalne podstawy, przez co nie jest wymagane wiązanie ich na stałe z podłożem. Tym samym mogą być bardziej mobilne i stosowane zamiennie z pachołkami drogowymi lub być ich uzupełnieniem.

Jak kolor słupków drogowych wpływa na ich funkcjonalność?

Zdecydowana większość słupków drogowych jest dwukolorowa. Najpopularniejszym zabarwieniem jest biało-czerwona kolorystyka. Słupki parkingowe mogą bez trudu zostać uzupełnione o pasy odblaskowe. Pojawiają się także słupki ostrzegawcze jednokolorowe. Jednak niezależnie od koloru słupków drogowych najczęściej stosuje się je do blokowania wjazdu czy przejazdu i parkowania na wysepkach lub chodnikach. Ponadto słupki drogowe sprawdzają się znakomicie w rozdzielaniu ciągów komunikacyjnych pieszych i rowerowych oraz oddzielanie ich od dróg i stref ruchu pojazdów. Często stosuje się słupki ostrzegawcze, również uzupełnione o łańcuch, do odgradzania terenów zielonych, placów zabaw czy terenów rekreacyjnych od dróg i jezdni.

Niektórzy producenci dają także możliwość personalizacji sprzedawanych słupków drogowych. Oznacza to, że zamawiający może umieścić na słupkach logo swojej firmy lub inny symbol. Dodatkowo słupki ostrzegawcze mogą zostać uzupełnione o akcesoria zwiększające ich funkcjonalność i efektywność działania. Jednymi z najpopularniejszych akcesoriów są tabliczki ze znakami informacjami i komunikatami. Niezależnie od rodzaju wybranego słupka oraz jego koloru dobrze wybierać świadomie i dostosowywać sprzęt drogowy do występujących w danym miejscu warunków i potrzeb.

Kategorie:
Technologia

Komentowanie wyłączone.