Gdzie warto stosować zapory drogowe?

  • 3 lata temu
  • 1076 Odsłon
  • thumbs up 0 thumbs down 0
zapora plastikowa drogowa gate

Zapory drogowe to elementy nieodzowne w organizacji ruchu pieszego czy różnego rodzaju pojazdów. Tym samym stosuje się je nie tylko na drogach, ale także poza nimi. Wykorzystywane są przez różne firmy działające w branżach handlu, przemysłu czy organizacji imprez i czasu wolnego. Jeśli zastanawiasz się, czy zapory drogowe będą przydatne w twoim zakładzie i do czego mogą posłużyć, a także gdzie i kiedy warto je stosować, to w tym tekście znajdziesz to, czego potrzebujesz.

Rodzaje zapór drogowych

Aby w pełni wykorzystywać funkcjonalność i możliwości zapór drogowych, należy najpierw dobrze poznać ten produkt i jego rodzaje. Zapory drogowe, choć zbliżone wyglądem, różnią się szczegółami, materiałem wykonania, a tym samym również możliwymi zastosowaniami. Mogą przybierać formę sztywnego pola o określonej długości wykonanego z metalu lub tworzyw sztucznych, rozsuwanej zapory o zmiennej długości lub wyłącznie teleskopowej zapory w formie pojedynczej rurki. Ważne jest, że zapory drogowe mogą być łączone ze sobą w celu utworzenia dłuższych ciągów oddzielających przejście lub wyznaczających ruch. Po co taka mnogość podobnych produktów? Dla zwiększenia wachlarza możliwych zastosowań, a także dla łatwiejszego dostosowania zapory do określonej sytuacji i zadań. Wybór konkretnego rodzaju zapory drogowej jest uzależniony od miejsca zastosowania i funkcji, jakie będzie pełnić. 

Zastosowania zapór drogowych

Zapory metalowe czy plastikowe są mocowane na specjalnych podkładkach pełniących funkcję nóżek. Poszczególne pola zapór mogą być ze sobą dowolnie łączone i zestawiane w celu utworzenia przejść, korytarzy czy zagrodzenia stref. Ich elastyczność pozwala na wykonanie wygrodzeń o dowolnym kształcie i wielkości. 

Jednymi z najpopularniejszych zapór drogowych są produkty wykonane ze stali ocynkowanej lub z tworzywa sztucznego. Stosuje się je równie często na drogach, co poza nimi. Zapory drogowe mogą być wykorzystywane jako pojedynczy element do wygrodzenia części drogi lub chodnika, natomiast jako system połączonych ze sobą zapór – do całkowitego ich zamknięcia. 

Inne przykładowe zastosowania stalowych i plastikowych zapór drogowych to wygrodzenie wykopów lub miejsc prac budowlanych, kierowanie ruchem pieszym, zabezpieczanie imprez masowych, odgradzanie miejsc niebezpiecznych lub z ograniczoną dostępnością, zabezpieczanie prac prowadzonych przez firmy wodociągowe, energetyczne czy gazowe. W tej sytuacji ogromną zaletą zapór wykonanych z plastiku jest to, że nie przewodzą prądu. 

Jednym z rodzajów zapór drogowych jest popularny metalowy płotek, nazywany również ogrodzeniem przeciwtłumowym. Nazwa w pełni obrazuje zadania i zastosowanie tego typu zapór. Są wykorzystywane podczas organizacji różnego rodzaju imprez plenerowych czy pod zadaszeniem do organizacji ruchu dużych mas ludzi, do odgradzania konkretnych stref czy wytyczania przejść. Równie często są stosowane przez policję przy zabezpieczaniu marszów, manifestacji, pochodów czy innych tego typu wydarzeń. Zapory drogowe znajdują szereg zastosowań i warto korzystać z ich funkcjonalności przy każdej możliwej okazji.

Kategorie:
Technologia

Komentowanie wyłączone.