Szkło w przestrzeni publicznej – jak zaaranżować nowoczesne wnętrza

  • 3 lata temu
  • 931 Odsłon
  • thumbs up 0 thumbs down 0
openspace

Szkło jest materiałem, który znajduje zastosowanie w przestrzeni publicznej. Pozwala efektownie zaaranżować nowoczesne pomieszczenia przeznaczone do przyjmowania kontrahentów, partnerów biznesowych, klientów czy gości. 

Szklane elementy architektury funkcjonujące w przestrzeni publicznej 

Szkło to materiał, który funkcjonuje w przestrzeni publicznej od dawna. Od wielu lat wybitni designerzy i architekci zajmujący się na co dzień projektowaniem budynków użyteczności publicznej, lokali o charakterze gastronomicznym, a także punktów handlowo-usługowych wykorzystują ten materiał, ponieważ posiada on wiele niekwestionowanych zalet. Przede wszystkim szkło jest łatwe do czyszczenia, prezentuje się estetycznie i stylowo, a także wpisuje się w niemal każdą aranżację wnętrza, tworząc z nią harmonijną całość. 

Szklane sufity w galeriach handlowych, a także balustrady w budynkach firmowych stały się niezwykle popularnymi konstrukcjami architektonicznymi. Wewnętrzna stolarka szklana, którą stosuje się w przestrzeni publicznej, spełnia kilka funkcji. Przede wszystkim materiał wykorzystany do jej produkcji jest bezpieczny w użyciu, łatwy do czyszczenia i spójny aranżacyjnie z każdym pomieszczeniem. Oprócz tego szkło wykorzystane do wykonania stolarki wewnętrznej w budynkach użyteczności publicznej czy pomieszczeniach firmowych może być dowolnie ozdobione przy pomocy grafiki, logotypów, wzorów czy też innych narzędzi służących do identyfikacji wizualnej marki. 

Dlaczego szkło jest popularnym materiałem wykorzystywanym w budynkach firmowych i galeriach? 

Zastosowanie szkła do wykonania ścianek działowych w biurach i gabinetach firmowych, a także w pokojach konferencyjnych, stało się powszechnym rozwiązaniem. Umożliwia ono efektowne zagospodarowanie pomieszczenia bez ryzyka powstania chaosu aranżacyjnego. 

Wydzielone szklane boksy, w których pracują zatrudnione w firmie czy instytucji osoby, posiadające szklane drzwi i ściany, gwarantują prywatność i komfort w trakcie wykonywania powierzonych obowiązków zawodowych. Szkło jest również materiałem o właściwościach izolacyjnych. Umożliwia wyciszenie pomieszczenia, a także zapobiega nadmiernemu wychłodzeniu, szczególnie w okresie jesiennym i zimowym. Oprócz tego szklane drzwi i ściany w biurach dają wrażenie przestronności i umożliwiają naturalne przenikanie światła słonecznego, co ma niebagatelny wpływ na dobre samopoczucie przebywających w pomieszczeniach klientów, petentów oraz pracowników. 

Szkło jest materiałem wykorzystywanym w przestrzeni publicznej, ponieważ tworzywo to jest łatwe do czyszczenia i odporne na intensywną eksploatację. Szklane balustrady nie nastręczają żadnych trudności podczas pielęgnacji i konserwacji, na długo zachowując swój estetyczny wygląd. To samo dotyczy drzwi i pozostałych elementów stolarki wewnętrznej. 

Szklane schody i sufity w przestrzeni publicznej 

Szkło w przestrzeni publicznej może być także wykorzystane do wykonania efektownie wyglądających schodów, podestów, a także sufitów podwieszanych. Rozwiązanie to nadaje budynkom futurystycznego wyglądu i sprawia, że ich wnętrze sprawia pozytywne wrażenie na każdej osobie, która ma okazję w nim przebywać. 

Szklane schody są bezpieczne w użyciu i łatwe do codziennego mycia oraz pielęgnacji. Z kolei sufity podwieszane, w połączeniu z innymi elementami architektury wewnętrznej, umożliwiają wprowadzenie do budynku dużej ilości światła słonecznego. Pozwala to na wyeksponowanie elementów wykończeniowych i wyposażenia danej przestrzeni, jak również podkreślenie jej oryginalnego designu. Szklane sufity w budynkach użyteczności publicznych, niektórych restauracjach, kawiarniach, a także obiektach turystycznych czy handlowych pozwalają na tłumienie nadmiernego hałasu. Oprócz tego rozwiązanie to sprawdza się w pomieszczeniach niedoświetlonych, w których brakuje okien lub też są one rozmieszczone nieprawidłowo. Naturalne światło słoneczne, które wpada przez szklany dach, pozwala odnieść wrażenie, że konkretny budynek jest przestronny i wydaje się bardziej przyjazny dla odwiedzających go osób. 

Zastosowanie szkła w przestrzeni publicznej jest rozwiązaniem sprawdzonym, uniwersalnym i często stosowanym. Materiał ten posiada wiele niekwestionowanych zalet. Dzięki temu jest on wykorzystywany przez designerów projektujących budynki funkcjonujące w przestrzeni publicznej. 

Źródło: Szklarz Warszawa – Obróbka szkła

Kategorie:
Biznes · Life Style

Komentowanie wyłączone.